2 میلیون و 760 مورد همپوشانی بیمه ای دلیل مهم حذف دفترچه بیمه ها!

: مجموعه: اخبار پزشکی

تاریخ انتشار : پنج شنبه, 08 فروردین 1398 09:00

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران گفت: الان 2 میلیون و 760 هزار همپوشانی بیمه ای در میان سازمانای بیمه گر کشور داریم که باید تلاشا واسه به صفر رسوندن این همپوشانیا انجام شه. 

طاهر موهبتی درباره طرح همپوشانی بیمه ها اضافه کرد: براساس آمار سازمان تامین اجتماعی در تیر ماه 96 حدود چهار میلیون و 560 هزار همپوشانی بیمه ای اعلام شد که حالا با وجود کنترل این آمار، به یه میلیون و 800 هزار نفر کم شده.

 

ایشون گفت: البته مشکلی که در بحث همپوشانی هست اینه که آمار دقیقی از اندازه همپوشانی بیمه ای نداریم تا با همکاری دیگه سازمانای بیمه گر بتونیم واسه رفع اونا اقدام کنیم. با امید به اینکه براساس آمار اعلامی که در اختیار داریم همین اندازه رو هم به صفر برسونیم.

 

موهبتی ادامه داد: مشکلی که در این مورد هست اینه که بیمه سلامت فقط پوشش بیمه ای خود رو کنترل می کنه و واسه اینکه این طرح بتونه به نتیجه برسه، باید تامین اجتماعی و نیروهای مسلح هم وقتی دفترچه صادر می کنن باید این پوشش رو کنترل کنن.

ایشون اینو هم به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین گفت: به همین منظور نامه ای به رئیس جمهوری واسه تاکید به سازمانای بیمه گر واسه کنترل این قضیه ارسال می کنیم البته با امید به اینکه به این موضوع بخشی نگاه نشه و با راه اندازی دیتا سنتر، به نتیجه خوبی برسیم. به همین منظور قراردادی در این مورد منعقد می شه تا ظرف چهار یا پنج ماه آینده بخشی از مسائل مربوط به این موضوع به نتیجه ای خوب برسه چون اگه نتیجه ای نگیرند، باید به رئیس جمهوری جواب بدن.

 

موهبتی درباره اینکه چه وقتی می تونیم همپوشانی بیمه ای رو به صفر برسونیم هم گفت: دو رو ه داره یکی اینکه پایگاه دیتا سنتر شکل گیرد و همه برخط شن تا دست کم تا آخر برنامه ششم با در نظر گرفتن اینکه دفترچه های بیمه دهاتی پنج ساله س، در زمان تمدید دفترچه ها بتونیم همپوشانی رو حذف کنیم.

 

ایشون راه دیگه رو این جوری توضیح داد: باید سیستم تموم الکترونیکی راه اندازی شه و از روزی که این سیستم راه اندازی شه، دیگه هیچ همپوشانی نداریم.

 

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت گفت: با امید به اینکه رفع کامل همپوشانی بیمه ها تا آخر برنامه ششم پیشرفت اجرایی شه. واسه این منظور لازمه ‏زیرساخت فناوری اطلاعات مناسب جفت و جور شه و دولت الکترونیک در بخش سلامت به صورت کامل شکل بگیره که در این شرایط دفترچه ‏کاغذی هم به طور کامل حذف می شه.‏

 

 

ایرنا 

.

منبع : beytoote.com

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*