2 نفر از هر ۱۰۰ ایرانی بیماری قلبی دارند!

: دبیر علمی بیستمین کنگره بین المللی تازه های قلب و عروق ایران (بیستم تا بیست و سوم شهریورماه در سالن همایشای برج میلاد) گفت: از هر ۱۰۰ نفر ایرونی دو نفر به مشکل قلبی گرفتار می شن.

: 2 نفر از هر ۱۰۰ ایرونی مریضی قلبی دارن!

آکا ایران: دکتر مسعود اسلامی، فوق تخصص الکتروفیزیولوژی، درباره مریضی مشکل قلب توضیح داد: این آسیب وقتی ایجاد می شه که قلب نتونه نیازای بافت بدن رو تأمین کنه یا این که تأمین نیاز بافتا با فشار قلبی بیشتری انجام شه. فرم عادی مشکل قلب وقتیه که عضله قلب ضعیف شده و قلب بزرگ تر می شه و قدرت انقباضی اش که حدود 55 یا 60 درصده به زیر 50 برسه. ممکنه قدرت انقباضی قلب به 35 تا 50 درصد برسه که در این موقع با آسیب مشکل قلبی مواجه میشیم.

این متخصص درباره علائم این مریضی توضیح داد: احساس تنگی نفس، خستگی در بین فعالیتای روزانه، ورم شکم که به وجود اومده به وسیله تجمع آب در اون هستش و ورم پاها از جمله علائم این مریضی هستن. هم اینکه در مواردی که فرد با مشکل شدید قلب مواجه باشه در زمان استراحت هم دچار تنگی نفس می شه.

دبیر علمی بیستمین کنگره تازه های قلب و عروق ایران با توضیح دادن این موضوع که پرفشاری خون رابطه مستقیمی با بروز مشکل قلب داره، توضیح داد: پرفشاری خون باعث می شه که عضله بطن چپ قلب کلفت شده و فشار خون فرد بالا بره و این فشار به ریه ها منتقل شه که این روند باعث ایجاد تنگی نفس می شه.

دکتر اسلامی تاکید کرد: درمان مشکل در مراحل اولیه با رژیم غذایی مناسب و دوری از مصرف غذاهای شامل نمک و غذاهای نفاخ شدنیه هم اینکه فعالیتای ورزشی مثل پیاده روی باعث کاهش دچار شدن به این آسیب می شه.

.

منبع : migna.ir

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*