2 نوری که چشم نوزاد را کور می کنند!

: نور خورشیدن و فلاش دوربین چشم نوزاد رو نابینا می کنه!

 حفظ سلامت نوزاد از نگرانیای اصلی والدین حساب می شه. در این مورد مراقبت از چشم نوزاد هم از اهمیت زیادی برخورداره. حالا خوبیش اینه مراقبت از چشم به امکانات زیادی نیاز نداره ولی فوق العاده مهمه.

 به گفته یه فوق تخصص چشم، نور فلاش دوربینای عکاسی واسه کودکان تازه به دنیا اومده رو مخه و آسیبای جبران ناپذیری رو واسه بینایی اونا داره. از نظر علمی به سوختن چشم به وسیله خورشید "solar burn" می گن. ایشون در مورد "solar burn" گفت:اگه افراد و به خصوص نوزادان مستقیما در برابر نور خورشید قرار بگیرن ماکولا( لکه زرد) چشم اونا می سوزد که این در آخر منتهی به نابینایی می شه. 

: 2 نوری که چشم نوزاد رو کور می کنن!

نابینا شدن چشم نوزاد با نور فلاش دوربین

این فوق تخصص چشم پزشکی گفت:از اونجایی که فلش دوربین عکاسی یا گوشی موبایل هم مستقیم به ماکولا چشم برخورد می کنه پس این اشعه هم دلیل آسیب به شبکیه چشم نوزادان می شه ولی به اندازه نور خورشید خطرناک نیس.  والدین باید تا قبل از چهار ماهگی نوزاد بدون فلش از فرزندشون عکس بگیرن و تا سه سالگی به دلیل اینکه مغز کودکان در حال رشده باید احتیاط شه ولی از سه سالگی به بعد با افزایش سن احتمال آسیب به شبکیه چشم کم میشه.  

چند تا نکته مهم در مراقبت از چشم نوزاد

به طور خلاصه در این مورد باید گفت نوزاد رو از مواد شیمیایی مضر و آلاینده های محیطی دور نگه دارین چون که هر نوع آسیب در روزای اول می تونه در روند تکامل بینایی مشکل بسازه و باعث مشکلات زیاد چشمی شه پس نوزاد رو در برابر گرد و خاک زیادتر از اندازه، هوای آلوده، بخارهای شیمیایی، دود و … قرار ندین. 

2 نوری که چشم نوزاد رو کور می کنن!

53
منبع : باشگاه خبرنگاران /ن

.

منبع :

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*