20 راه حل سنتی برای درمان 20 مشکل سلامتی | طب ایرانی

20 راه حل سنتی واسه درمان 20 مشکل سلامتی

طب سنتی

واسه درمان خیلی از مشکلات مانند اضافه وزن، دیابت، بی خوابی سالمندان، کهیر، خستگی، افسردگی و … در طب سنتی پیشنهادای اومده که بسیار کارگشاست؛ با ما همراه باشین…

در این مطلب 20 نوع درمان واسه 20 نوع آسیب از دیدگاه طب سنتی ارائه شده.

1- رفع بی خوابی سالمندان

سالاد جفت و جور شده از کاهو، یه قاشق روغن زیتون و کمی دارچین، میخک و هل مکمل درمانی مناسبی واسه کمک به بهتر شدن بی خوابی سالمندانه.

2- درمان چاقی

از مکملای درمانی مناسب واسه کاهش وزن، خوردن ماست مُهزل بدون نانه اینطوری که 200 گرم ماست با یه قاشق غذاخوری زیره مشکی مخلوط و خورده شه.

3- درمان موضعی کهیر

از مکملای درمانی مناسب واسه درمان موضعی کهیر، ترکیبی از گلاب و سرکه با نسبت 3 به 2 هستش که به صورت موضعی روی نواحی گرفتار به کهیر اسپری شه.

4- کمبود ویتامین ب 6

مداومت در خوردن تخم کتون به صورت خام به دلیل دارا بودن اجزایی با خاصیت “آنتاگونیستی” در مورد ویتامین “B6” می تونه علائم کاهش این ویتامین رو ظاهر سازه. پس در مصرف اون زیاده روی نکنین.

5- بهبود آفت دهن

از پیشنهادای ساده و مؤثر واسه بهبود آفت دهن، مضمضه کردن (در فضای دهن چرخاندن) رب انار است.

6- کاهش خستگی به وجود اومده به وسیله فعالیت بدنی

تحقیقات نشون داده که مصرف آب انار در بهبود جریان خون و کم شدن اندازه خستگی به وجود اومده به وسیله فعالیتای بدنی نقش مؤثری داره.

7- رفع استرس

اسانس گل محمدی اثر محرک بر مغز داره و دلیل ایجاد آرامش مطلوبی در آدم می شه هم اینکه در تحقیقات بالینی اثر اون در رفع افسردگی مشخص شده.

8- کاهش سرعت پوسیدگی دندون ها

جوشونده سماق از ترکیبات مورد استفاده در طب ایرونی واسه حفظ سلامت لثه و دندون است که اثر اون بر کاهش رشد باکتریای داغون کننده دندانه.

9- کاهش درد مفاصل

مواد مؤثره موجود در گیاه زنجبیل اثرات ضدالتهابی، آنتی اکسیدان و تب بر دارن پس این گیاه در درمان خیلی از بیماریای التهابی قابل استفاده س، زنجبیل از گیاهانیه که میشه واسه آرامش دردهای مفصلی ازش استفاده کرد و یه مکمل درمانی خوب در بیماریای مفصلی سرده.

10- کاهش دردهای رحمی

یکی از مکملای غذایی واسه بانوان گرفتار به دردهای رحمی مصرف زرده تخم مرغ عسلی مخلوط شده با دارچینه. دارچین خوب، دارچینیه که تندبو، شیرین مزه اما همراه با تندی طعم، سرخ رنگ، دارای قلمای باریک و بلند و نازک و در هم پیچیده باشه.

11- رفع افسردگی

نوشیدن شربتی از شیره انگور با کمی زعفران از مکملای مناسب واسه افراد درگیر هم وغم و کسانیه که از غضب شدید رنج می برن، شیره انگور شامل ویتامینای A، B، C و املاحی چون آهن، منیزیم، فسفر و مقداری کلسیمه.

12- رفع سوءهاضمه

مربای هویجی که با عسل جفت و جور شده یه ترکیب مناسب واسه تقویت احشا و قوای هاضمه س، لوتئولین موجود در هویج هم یه ترکیب مناسب واسه حفظ کولون از سرطانه.

13- بهبود دیابت

بابونه از گیاهانیه که به دلیل خواص ضدالتهابی و آنتی اکسیدانی خود، واسه بیماران دیابتی به عنوان یه جانشین مناسب واسه چای قابل پیشنهاد س.

14- رفع بی اختیاری ادرار

مصرف مویز همراه پسته و بادام از مکملای درمانی مناسب واسه بیماران گرفتار به کبد چرب است؛ مویز از خوراکیای بسیار مقویه که واسه گرم کردن کلیه ها اثر بسیار خوبی داره و در بی اختیاری ادراری به وجود اومده به وسیله سردی کلیه ها قابل پیشنهاد س.

15- بهبود التهاب پوست

جوشونده بابونه از ترکیباتیه که اثرات به درد بخور اون در بهبود علائم بیماران گرفتار به درماتیت آتوپیک در تحقیقات نشون داده شده.

16- کاهش چربی موی سر

شستن موها با ترکیب آبغوره و روغن زیتون در کاهش چربی موهای سر خوبه اما در این آسیب نباید از اصلاح مزاج معده و سر با داروهای مناسب غافل شد.

17- رفع سردرد به وجود اومده به وسیله گرسنگی

به کار گیری میوه “به” در غذای مریضایی که در زمان گرسنگی دچار سردرد می شن کم کم، تکرار و شدت سردرد اونا رو کم می کنه.

18- کمک به درمان سرطان سینه

تحقیقات نشون داده که سماق می تونه رشد و متاستاز سلولای سرطان سینه رو محدود و مرگ اونا رو تسریع کنه.

19 – درمان بی خوابی طولانی

تحقیقات هم اینکه نشون داده که روغن بنفشه در پایه روغن بادام، در درمان بیماران گرفتار به بی خوابی طولانی اثر زیادی داره.

20- درمان یبوست

به کار گیری انجیر خشک آغشته به شربت عسل قبل از غذا، خوردن سیب بعد از غذا، مصرف ناشتای یه قاشق سوپ خوری خاکشیر با یه تیکه نبات تو یه لیوان آب گرم، به کار گیری نعنا یا ریحان همراه غذا و دوری از پس زدن رفلکسای دفعی، ماساژ شکم در جهت عقربهای ساعت با روغن بادام شیرین و ورزش کردن راهکارهای مناسب واسه درمان یبوست هستن.تیبان

.

منبع : pezeshk.us

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*