آیا غول ها وجود دارند؟ – ایرینا

آیا غول‌ها وجود داشتند؟

به گزارش پایگاه اطلاع رس، اداره کل علوم و آموزش ایرنا علوم زنده وی در گزارشی گفت:

برای هزاران سال، انسان ها داستان هایی در مورد غول ها گفته اند. آیا این داستان ها فقط افسانه هستند یا غول ها واقعاً روی زمین راه می روند؟

اگر مردی با قد حدود 9 فوت (حدود 2 متر و 75 سانتی متر) را غول بد،د، می توان گفت که غول هایی وجود دارند. بر اساس رکوردهای جه، گینس، رابرت وادلو، بلند قدترین فرد ثبت شده، زم، که در سال 1940 در سن 22 سالگی درگذشت، 8 فوت و 11 اینچ (2 متر و 72 سانتی متر) قد داشت.

Wadlow بسیار بلندتر از میانگین قد فعلی مردان در آمریکا بود که حدود 5 فوت و 9 اینچ (1 متر و 75 سانتی متر) است. با این حال وادلو یک غول نبود و دلیل قد او A مشکل پزشکی او بود.

آیا غول ها وجود دارند؟

رابرت وادلو با دو بازیگر زن (مورین اوسالیوان و آن موریس)

مارتا کوربونیتیس، استاد غدد درون ریز در دانشگاه کوئین مری لندن، گفت: ا،ر بیماران غول پیکر مشکلات هورمون رشد دارند. این مشکلی بود که رابرت وادلو با آن روبرو شد.

کوربونیتز توضیح داد: علت اصلی غول‌پیکری افزایش سطح هورمون رشد است که توسط غده هیپوفیز در مغز تولید می‌شود. اغلب، این سطوح بالا ناشی از یک تومور خوش خیم است.

بعید به نظر می رسد که دوباره فردی در قد و قامت Wadlow را ببینیم و یک دلیل این است که پزشکان اکنون می توانند تومور مصرف و استفاده از داروها برای توقف رشد؛ زیرا غول پیکر بودن و وجود تومور سلامت انسان را به خطر می اندازد.

کوربونیتز توضیح داد: برخی عوامل دیگر نیز ممکن است افراد را قد بلند کنند. یکی از این عوامل سندرم مارفان او هست؛ یک اختلال ژنتیکی که منجر به افزایش رشد طولی استخوان ها می شود.

منبع: https://www.irna.ir/news/85518693/%D8%A2%DB%8C%D8%A7-%D8%BA%D9%88%D9%84-%D9%87%D8%A7-%D9%88%D8%AC%D9%88%D8%AF-%D8%AF%D8%A7%D8%B4%D8%AA%D9%86%D8%AF