حضور کاندیداها در دانشگاه تهران باعث شد تا انتخابات به صورت آگاهانه برگزار شود

حضور نامزدها در دانشگاه تهران به برگزاری آگاهانه انتخابات کمک کرد

برای گزارش دادن معاونت علمی و آموزشی ایرنا، سید محمد مقیمی در بخشی از پیام تبریک خود به دکتر مسعود نهمین رئیس جمهور ایران که امروز (یکشنبه) منتشر شد و در آن نوشت: چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با به رسمیت شناختن منتخب مردم و فراخوان برای تحقق مطالبات مردم ایران به پایان رسید. نحوه انجام وظیفه دانشگاهیان در کنار خواست و اراده ،تمردان در گسترش چشم انداز و ارتقای سطح مشارکت مردم در سازندگی ایران و حل مشکلات کشور اهمیتی دوچندان دارد.

رئیس دانشگاه تهران در این نامه با اشاره به حضور حماسی ایر،ان سرافراز در پای صندوق های رای و استفاده از حق تعیین سرنوشت که مایه افتخار و سربلندی ایران است، نوشت: بار دیگر روحیه ایر، دوستی بین شهروندان ما به تصویر کشیده شده است و این حضور حماسی را به رهبر فرزانه انقلاب اسلامی که شما ملت شریف ایران را انتخاب کرده اید، به تک تک کاندیداهای حاضر در صحنه و حامیان نهمین رئیس جمهور تبریک می گویم در ایجاد این حماسه نقش داشته است.

مقیمی در بخشی دیگر از این پیام از تلاش های ستاد انتخابات دانشگاه تهران در چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری که منجر به حضور تمامی کاندیداها در دانشگاه تهران و اعلام موضع شد، تبریک گفت. از دانشگاهیان و توانست فضای عادلانه ای را برای برگزاری هر چه آگاهانه انتخابات ایجاد کند، نوشت که از تک تک اعضای این خدمه اعم از فعالان دانشجویی از علاقه مندان مختلف و سایر تشکل های دانشگاهی و نیز تجلیل و تشکر کرد. مسئولان فرهنگی دانشگاه، کارکنان تلویزیون اینترنتی دانشگاه و اصحاب رسانه.

رئیس دانشگاه تهران نوشت همانطور که پس از اعلام نتایج انتخابات انتظار می رفت، برادری و دوستی هواداران کاندیداها در فضای دانشگاه و رفتار ،دمندانه حامیان کاندیداهای محترم در دانشگاه شاهد بود. امید دو چندان ساختن ایران با قدرت همه ایر،ان فارغ از علایق و سلیقه آنها.

مقیمی در پایان پیام تبریک خود با آرزوی سلامتی برای رهبر انقلاب و علو درجات رئیس جمهور شهید و شهدای خدمت، برای رئیس جمهور منتخب ملت ایران مسعود مزیگیان آرزوی موفقیت کرد. . ،ت منتخبی که با پیروی از مکتب امام و رهبری و تحت ولایت و بهره گیری از نگاه علمی و نظام مند و استقرار حاکمیت عالی می تواند گام های اساسی در مسیر شکوفایی ایران عزیز بردارد و روزگار پر شکوه تری را برای ایر،ان در سراسر جهان رقم بزند. .

تبریک به رئیس دانشگاه صنعتی شریف

همانطور که رئیس دانشگاه صنعتی شریف در نامه ای خطاب به مسعود مازیکیان نوشت: مشارکت گسترده مردم در این انتخابات نشان از ایمان آنها به نظام جمهوری اسلامی و آرزوی قلبی آنها برای پیشرفت کشور عزیزمان است. این مشارکت نشان داد که با وجود مشکلات و گلایه ها، مردم ایران همچنان با قدرت و انگیزه در صحنه های سرنوشت ساز کشور حضور دارند و آینده ای روشن و امیدبخش را برای ایران عزیز رقم می زنند.

سید عباس الموسوی وی افزود: دانشگاه صنعتی شریف به ،وان یکی از معتبرترین مراکز علمی و پژوهشی کشور و به ،وان بخشی از ،ت آمادگی خود را برای ادامه همکاری و همکاری با مسئولان ،تی در تمامی زمینه ها اعلام می دارد. این دانشگاه با برخورداری از توانمندی های نخبه منحصر به فرد خود در زمینه های مختلف صنعتی، علوم پایه، اقتصاد، مدیریت و سیاست گذاری می تواند نقش مهمی در توسعه برنامه های توسعه ای و پژوهشی کشور داشته باشد. ما معتقدیم با تعامل و همکاری نزدیک ،ت و دانشگاه ها می توان به دستاوردهای بزرگی در عرصه های علمی، صنعتی و فناوری دست یافت و جایگاه ایران را در سطح منطقه ای و بین المللی ارتقا داد.

وی ادامه داد: در پایان ضمن تبریک مجدد و همچنین دعوت از حضرتعالی برای حضور در دانشگاه صنعتی شریف، دیدار با خانواده بزرگ شریف و بازدید از دستاوردهای علمی و فناوری دانشگاه، امیدوارم با همکاری و همدلی همگان این امر را انجام دهند. اقشار جامعه می‌تو،م آینده‌ای روشن داشته باشیم، امیدی برای ایران اسلامی ایجاد کنیم و به فضل الهی شاهد پیشرفت و تعالی کشور باشیم.

در روز جمعه 24 تیر 1403 هجری قمری، مرحله دوم انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری در سراسر کشور بر اساس نتایج نهایی و، کشور برگزار شد. مسعود بزکیان وی با ،ب 16 میلیون و 384 هزار و 403 رای از مجموع 30 میلیون و 530 هزار و 157 رای ماخوذه به ،وان نهمین رئیس جمهور اسلامی ایران انتخاب شد.

منبع: https://www.irna.ir/news/85531966/%D8%AD%D8%B6%D9%88%D8%B1-%D9%86%D8%A7%D9%85%D8%B2%D8%AF%D9%87%D8%A7-%D8%AF%D8%B1-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D8%AA%D9%87%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D9%87-%D8%A8%D8%B1%DA%AF%D8%B2%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D8%A2%DA%AF%D8%A7%D9%87%D8%A7%D9%86%D9%87-%D8%A7%D9%86%D8%AA%D8%AE%D8%A7%D8%A8%D8%A7%D8%AA-%DA%A9%D9%85%DA%A9