رئیس دانشگاه روسیه: غرب به دنبال شستشوی مغزی برای حذف رقبا است

رئیس دانشگاه روس:‌ غرب به دنبال شستشوی مغزی برای حذف رقبا است

به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران، ولادیمیر لیتویننکو این سخنان را در دیدار با دکتر محمدرضا حسنی آهنجر رئیس دانشگاه امام حسین (علیه السلام) و پس از امضای تفاهم نامه مش، بین دو طرف بیان کرد. دانشگاه ها در جریان سفر هیئت ایر، به سن پترزبورگ. پترزبورگ

رئیس دانشگاه روسیه: غرب به دنبال شستشوی مغزی برای حذف رقبا است

روسای این دو دانشگاه با هدف ایجاد مراکز مش، علمی، آموزشی و پژوهشی و تبادل دانشجو و استاد تفاهم نامه همکاری امضا ،د.
این تفاهم نامه همکاری به امضای رئیس این دانشگاه رسید و در دیدار روسای دانشگاه های روسیه و ایران در سن پترزبورگ در حاشیه این مراسم، پروژه های ویژه مورد علاقه طرفین مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

رئیس دانشگاه روسیه: غرب به دنبال شستشوی مغزی برای حذف رقبا است

انتقاد از نظام آموزشی تحمیلی غرب بر کشورهای در حال توسعه
در این نشست رئیس دانشگاه معدن سن پترزبورگ با اشاره به طرح ارتقای نظام آموزش عالی روسیه که به صورت آزمایشی در برخی از دانشگاه های این کشور در حال اجراست، گفت: یکی از جدی ترین مشکلات این دانشگاه است. آموزش عالی در روسیه عبارت است از: زمان ما کمبود مهندس، است که قادر به بهبود کارایی فرآیند است،اج و افزایش زنجیره کامل تولید محصولات هستند.
لیتویننکو ادامه داد: این وضعیت تقریباً در همه کشورهای جهان وجود دارد زیرا سیستم آموزشی دو سطحی تحمیل شده توسط غرب به کشورهای در حال توسعه عملاً آموزش متخصصان را به طور مستقیم برای تولید مستثنی می کند.
وی تصریح کرد: ایالات متحده آمریکا و اروپا عمدتاً از طریق «شستشوی مغزی» برای تضعیف رقبای خود تلاش می کنند، اما روسیه برای تضمین پایداری توسعه اجتماعی و اقتصادی خود مسیر متفاوتی را در پیش گرفته است و در حال حاضر شرایط متفاوتی برای ایجاد آموزش برای جوانان دارد. مهندسین
رئیس دانشگاه معدن سن پترزبورگ ادامه داد: «سخت‌ترین بخش این است که دانش‌آموزان به مهارت‌ها و تجربه عملی دست یابند نوع ماژول های نرم افزار و از نظر موقعیت مک،، دریا یا خشکی و روش حرکت و تکنیک های حفاری مورد استفاده.
وی ادامه داد: وظیفه ما نه تنها این است که جوانان را با این همه بیل مک،کی آشنا کنیم، بلکه به آنها فرصت دهیم تا خودشان یاد بگیرند.
لیتویننکو تاکید کرد: “ما به دانش آموزان نیاز داریم که ساعات خاصی را روی ماشین های مختلف کار کنند، که به طور قابل توجهی مهارت های آنها را افزایش می دهد.”
این مقام دانشگاهی روسی گفت: برای این منظور دانشگاه معدن سن پترزبورگ با نصب انواع تج،ات حفاری با هزینه خود اقدام به نوسازی گسترده سایت آموزشی و پژوهشی سابلینو کرد. بلکه آموزش های صنعتی را در آنجا کامل کرده و پس از پایان سال چهارم می توانند با تخصص خود به شرکت ها بیایند اما موفقیت پایلوت نه تنها به سرمایه گذاری، بلکه به توانایی جامعه دانشگاهی نیز بستگی دارد و همچنین تغییر ذهنی.
لیتویننکو خاطرنشان کرد که وظیفه اساتید در دانشگاه ها تغییر کرده است: استاد مدرن ابتدا باید در قبال 10-20 دانشجو تا آ، احساس مسئولیت کند. به طوری که تا زم، که این افراد فارغ التحصیل شوند، نه تنها دانش نظری، بلکه مهارت های عملی لازم برای پیشرفت حرفه ای خود را نیز ،ب خواهند کرد. ما برای نوسازی آموزش مهندسی سرمایه گذاری زیادی می کنیم، اما عامل انس، مثل همیشه حرف اول را می زند.

رئیس دانشگاه روسیه: غرب به دنبال شستشوی مغزی برای حذف رقبا است

آمادگی دانشگاه امام حسین (علیه السلام) برای افزایش همکاری
رئیس دانشگاه امام حسین (علیه السلام) نیز در این دیدار گفت: تجربه دانشگاه معدن سن پترزبورگ در ارتقای آموزش عالی در آینده نه تنها برای دانشگاه های روسیه، بلکه برای دانشگاه های بسیاری از کشورها مفید خواهد بود.
حسنی آهنگر با بیان اینکه بحث های زیادی در مورد کاستی های آشکار سیستم آموزشی دو لایه در سراسر جهان مطرح شده است، ابراز امیدواری کرد که روسیه در برنامه تحول در روند آموزشی به موفقیت دست یابد.
رئیس دانشگاه امام حسین (علیه السلام) نیز آمادگی این دانشگاه را برای همکاری با دانشگاه های مختلف از جمله دانشگاه معدن سن پترزبورگ در راستای ارتقای سطح رفاه و عدالت در سراسر جهان اعلام کرد.
در پایان این نشست نمایندگان دانشگاه های ایران و روسیه پیشنهادات خود را برای نقشه راه آینده همکاری ارائه ،د.

رئیس دانشگاه روسیه: غرب به دنبال شستشوی مغزی برای حذف رقبا است

سخنر، در دانشگاه سن پترزبورگ
رئیس دانشگاه امام حسین (علیه السلام) نیز در جمع دانشجویان و برخی از اساتید دانشگاه معدن سن پترزبورگ به ایراد سخنر، پرداخت.
وی خاطرنشان کرد: اساسنامه دانشگاه امام حسین (علیه السلام) پس از بررسی و تحلیل بر اساس بیانات رهبر انقلاب تدوین شد و بر اساس آن چشم انداز این دانشگاه ترسیم شد.

رئیس دانشگاه روسیه: غرب به دنبال شستشوی مغزی برای حذف رقبا است

حسنی آهنگر ادامه داد: 43 مدرک دکتری و 187 مدرک کارشناسی ارشد داریم و در حوزه های نوظهور و مهم حاکمیتی مانند مدیریت، اقتصاد و حوزه فضایی تحقیقات انجام شده است.
رئیس دانشگاه امام حسین (علیه السلام) گفت: دانشجویان ما به صورت هدفمند جذب می شوند و خدا را شاکریم که در بسیاری از رزمایش های نظامی شاهد تولیدات این دانشگاه هستیم.

رئیس دانشگاه روسیه: غرب به دنبال شستشوی مغزی برای حذف رقبا است

حسنی آهنجر که با هدف توسعه تبادلات علمی بین دانشگاه های ایران به روسیه سفر کرده بود، در سفر به مسکو و در دیدار با رئیس دانشگاه اقتصادی پلخانف مسکو نیز تفاهم نامه همکاری با این دانشگاه امضا کرد.

منبع: https://www.irna.ir/news/85529231/%D8%B1%D8%A6%DB%8C%D8%B3-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D8%B1%D9%88%D8%B3-%D8%BA%D8%B1%D8%A8-%D8%A8%D9%87-%D8%AF%D9%86%D8%A8%D8%A7%D9%84-%D8%B4%D8%B3%D8%AA%D8%B4%D9%88%DB%8C-%D9%85%D8%BA%D8%B2%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%AD%D8%B0%D9%81-%D8%B1%D9%82%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B3%D8%AA