رونمایی از سیستم بازیافت کاشت مختلط

رونمایی از سیستم بازچرخانی کشت ترکیبی گیاهان

به گزارش گروه علم و آموزش ایرنا، در چهارمین و آ،ین روز دومین نمایشگاه ملی پزشکی آبادیران امروز جمعه (4 ،داد 1403) درباره سیستم بازیافت کشت هیبرید گیاهان تولید شده توسط یک. شرکت‌های دانش با حضور جواد مشایخ، معاون توسعه اقتصاد دانش‌بنیان، معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رئیس‌جمهور و حمید رضا شکری، دستیار معاونت علمی دانش‌بنیان فناوری و اقتصاد.

سیستم بازیافت آب و استفاده از پساب، بخش های جدایی ناپذیر پرورش ماهی، محصولات گلخانه ای و پرورش طیور است. این شرکت هم اکنون با تولید 12 تن ماهی، 20 تن گوجه فرنگی زیتون، 3 تن گوشت بلدرچین و 9 تن تخم بلدرچین با کاهش 95 درصدی مصرف آب سالانه تولید می کند.

از طریق بازیافت آب و استفاده مجدد از فاضلاب در سه منطقه پرورش ماهی، محصولات گلخانه ای و طیور، مشکلات سه حوزه مانند تج،ات مک،کی، مکمل های غذایی و کودهای تقویت شده حل می شود. در این طرح میزان آب مصرفی 95 درصد کاهش می یابد، اما میزان تولید ماهی برابر است،های مشابه خواهد بود، به این ترتیب آب است، به بستر کشت گلخانه ای هیدروپونیک و هزینه تولید گلخانه ای برمی گردد. قبل از بهره برداری و در حین کار که کاملاً صفر است یک سوم کاهش می یابد.

در این چرخه آب ا،یژنه می شود و از آنجایی که نمی توان از کودهای شیمیایی برای رشد گیاهان استفاده کرد، از کود حیو، و مدفوع بلدرچین استفاده می کنیم. در واقع مدفوع حیوانات سطح کمبود شیمیایی آب را تامین می کند و محلول مدفوع بر اساس تغذیه بلدرچین تنظیم می شود.

حل مشکل فقر منابع آبی کشور، رفع مشکل کمبود خاک حاصلخیز، جلوگیری از مصرف نامن، آب برای تولید محصولات زراعی، جلوگیری از آلودگی انواع منابع آب از پسماندهای مایع و ضایعات ناشی از بخش کشاورزی، نه استفاده از کودها و سموم شیمیایی نامن، و تولید محصولات 100 درصد ارگ،ک به دلیل … ماهیت بازیافت آب در سیستم از مزایای این سیستم است.

این سیستم با رفع تمامی عیوب و مشکلات سیستم های موجود، از مواد، ضایعات و بقایای یک سیستم در سیستمی دیگر استفاده می کند و با ایجاد یک ا،یستم طبیعی، روند تولید محصولات کشاورزی را توسعه داده و سطح تولید را افزایش می دهد که باعث کاهش هزینه تولید: جلوگیری از اتلاف منابع و تولید محصولات کاملا ارگ،ک.

توافق سه جانبه برای تحقق عدالت آموزشی در مناطق محروم

در حاشیه این رویداد ملی، تفاهم نامه همکاری مش، بین دبیرخانه برنامه ملی در آبادیران، گروه جهادگران شهدای م،ع حرم و شرکت ایده های هوشمند آریا منعقد شد.

این قرارداد مش، با هدف توسعه همکاری های مش،، بهره مندی از توانمندی های شناختی، خلاقانه و فناورانه شرکت ها، اجرای اقدامات سازنده برای کاهش فقر و نابرابری و توسعه خدمات کمی و کیفی برای گروه های هدف در حوزه عدالت آموزشی است.

موضوع این قرارداد همکاری و مشارکت در استفاده از توانمندی‌های شناختی، خلاقانه و فناوری شرکت‌ها و استفاده از فناوری‌های نوین در امر برقراری عدالت آموزشی و توانمندسازی دانش‌آموزان، کارکنان مدارس و معلمان برای استفاده از ابزارهای دیجیتال در حوزه‌های کمتر برخوردار است.

نمایشگاه ملی آبادیران از 31 ،داد در مصلی امام خمینی (رضوان الله تعالی علیه) و با حضور بیش از 40 نهاد و سازمان ،تی و غیر،تی فعال در توسعه و پیشرفت ایران از جمله بنیاد دانش علم، فناوری و اقتصاد وابسته به معاونت رئیس جمهور، صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری، و، نیرو، و، کشور، بنیاد مصطففان انقلاب اسلامی، بنیاد برکت ریاست اجرایی امام زمان (عج) خمین (رضی الله ،ه)، کمیته امداد امام خمینی (ره)، سازمان جهاد دانشگاهی، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، سازمان تعاون و تعدادی از مجتمع های علمی و مراکز فناوری و تحقیقاتی بودند. در کشور در پنج بخش مسکن و زیرساخت های توسعه روستایی، کشاورزی، دامپروری، شیلات، بهداشت و توانبخشی ایجاد شده است. اشتغال در مقیاس کوچک، صنایع نرم و آموزشی.

این نمایشگاه امروز به کار خود پایان می دهد.

منبع: https://www.irna.ir/news/85508963/%D8%B1%D9%88%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%D8%B3%DB%8C%D8%B3%D8%AA%D9%85-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%DA%86%D8%B1%D8%AE%D8%A7%D9%86%DB%8C-%DA%A9%D8%B4%D8%AA-%D8%AA%D8%B1%DA%A9%DB%8C%D8%A8%DB%8C-%DA%AF%DB%8C%D8%A7%D9%87%D8%A7%D9%86