سومین اجلاسیه شهدای دانشگاه آزاد اسلامی در استان تهران برگزار شد

سومین کنگره شهدای دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران برگزار شد

به گزارش معاونت علمی و پرورشی ایرنا، سومین اج،یه شهدای دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران روز پنجشنبه چهارم ،دادماه با حضور خانواده های معظم شهدای م،ع حرم محمدمهدی طهرانچی و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد. دانشگاه آزاد اسلامی، بیژن رنجبر، مسئول. برای نظارت و رسیدگی به امور دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران، مهدی شمران رئیس شورای شهر تهران، حمیدرضا مقدم فر مشاور فرهنگی و رسانه ای فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، معاونین و مدیران سازمان مرکزی، رؤسا، معاونان و جمعی از اساتید، کارکنان و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران به میزب، واحد تهران شمال.

دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران 72 شهید انقلاب اسلامی را تقدیم کرد

در این مراسم بیژن رنجبر با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا به ویژه شهدای دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران گفت: این دانشگاه 72 شهید به انقلاب اسلامی اهدا کرد که 68 شهید دانشجو و سه شهید استاد بودند. . یک کارمند شهید شد. از جمله این شهدای سرافراز می توان به 21 شهید در 8 سال دفاع مقدس، 18 شهید م،ع حرم اهل بیت علیهم السلام، 4 شهید امنیت، 6 شهید سلامت، 11 شهید دوران خدمت، 3 شهید تروریسم و ​​9 شهید اشاره کرد. . شهید و از شهدای حادثه منا.

شهدای دانش آموز از مقام و منزلت بالایی برخوردارند

همانطور که مهدی شمران در این دیدار گفت: شهدای دانش آموز از مقام و منزلت بالایی برخوردارند. زم، مسئول یکی از دانشکده های دانشگاه تهران بودم و دانشجوی، که در دوران جنگ تحمیلی به جبهه اعزام شدند، خلق و خوی متفاوتی داشتند و عموماً از دانشجویان ممتاز دانشکده بودند. وقتی این دانشجویان به شهادت رسیدند جایشان در دانشگاه خالی بود و جای شهدایی که امروز برای بزرگداشت آنها جمع شدیم هم در دانشگاه خالی است.

وی افزود: شهادت راهی است که انسان را به خدا نزدیک می کند و راهی مستقیم و موجز است که شهدا را «برابر پروردگارشان» قرار می دهد و شهدا را به رزق الهی می رساند.

شمران با اشاره به نزدیک شدن به سالگرد شهادت شهید مصطفی شمران، دست نوشته ای از این شهید بزرگوار را که در سال 1348 خطاب به شیعیان لبنان نوشته شده بود، قرائت کرد.

متن این نسخه خطی به این شرح است: «ای شیعیان حسین علیه السلام، بشارت بزرگی به شما دادم که همه مشکلات را حل می کند مژده ای که راه بسته ما را به بهشت ​​می گشاید که مانند خورشید طوفان تاریکی را از بین می برد مژده ای که عروج ما به آسمان است، بشارتی که ما را از ظلمت های زمین برمی دارد و به بالاترین مرتبه می رساند، مژده پیروزی، مژده پیوند با معشوق، و این مژده است. از شهادت

دوستان من پرچم شهادت را بر دوش دارم و هر، به راه حسین علیه السلام ایمان داشته باشد می تواند به من اقتدا کند. تصمیم گرفتم در مقابل اسرائیل بایستم و حتی با مشت در برابر تانک ها و توپخانه هایش بجنگم. تصمیم گرفته ام با نثار خونم راه نجات شیعیان را در صفحه تاریخ ترسیم کنم. من آمده ام تا به اسرائیل یاد بدهم که آن را برای همیشه در تاریخ لکه دار خواهیم کرد. من در کوه ها، در کوچه ها، در ته دره ها، در بالای کوه ها، در دامنه بیابان ها می جنگم، هر کجا که امکانش را پیدا کنم، جواب اسرائیل را با گلوله می دهم و می جنگم. تا به افتخار شهادت برسم.

من راه خود را یافته ام و این مژده بزرگ را آورده ام و یقین دارم که پیروزی و رستگاری شما نیز با پیروی از راه مقدس حسین است و بس. برای دنیا غیرممکن است که بپذیرد که ،ی سرزمین شما را تصرف کند در حالی که شما برای محافظت از آن خون خود را فدا کنید.

توسعه فرهنگ شهادت و ایثار همراه با توسعه علم و دانش از وظایف اساسی دانشگاه است.

سعید مالماسی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد شمال تهران در ادامه این مراسم با بیان اینکه فرهنگ ایثار و شهادت یک اصل و اولویت است، گفت: دشمن در تلاش است تا جوانان را از اسلام دور نگه دارد و در عین حال هزینه دارد. توجه به آن فرهنگ ایثار و شهادت راه حل من،ی برای مق، با این ترفند است.

وی با تاکید بر اینکه دانشگاه منبع فرهنگ و ایجاد ال،ای شهادت در جامعه است، گفت: به نظر من توسعه فرهنگ شهادت و ایثار علاوه بر توسعه علم و دانش از مهمترین اه، آن است. . وظایف اصلی دانشگاه ما باید فرهنگ استناد به علم، دانش و هنر را توسعه دهیم و از انحراف نسل جوان جلوگیری کنیم.

الم،ی گفت: زندگی نامه شهدا باید در پیام های دانش آموزان منع، شود تا به اطلاع سایر دانش آموزان برسد.

در خاتمه این مراسم از مهر و سایت همایش با حضور رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، پدر شهید م،ع حرم دختر شهید، جناب آقای مصطفی صدیقی رونمایی شد. شهید آقای محمد صدیقی. شهید سید مهدی موسوی سرپرست تیم حفاظت از رئیس جمهور شهید آیت الله رئیسی.

منبع: https://www.irna.ir/news/85508355/%D8%B3%D9%88%D9%85%DB%8C%D9%86-%DA%A9%D9%86%DA%AF%D8%B1%D9%87-%D8%B4%D9%87%D8%AF%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D8%A2%D8%B2%D8%A7%D8%AF-%D8%A7%D8%B3%D9%84%D8%A7%D9%85%DB%8C-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86-%D8%AA%D9%87%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%B1%DA%AF%D8%B2%D8%A7%D8%B1-%D8%B4%D8%AF