2 گیاه برای تقویت اعصاب | طب ایرانی

2 گیاه واسه تقویت اعصاب

گل محمدی
اسانس گل سرخ واسه خیلی از مشکلات زنونه خوبه این اسانس مقوی عضلات رحم مخصوصا در کسانیه که رحماشون افتادگی داره و هم اینکه در مورد زنائی که آمادگی سقط کردن به دلیل ضعف رحم در اونا ایجاد می شه. هم اینکه در مورد آرامش مشکلات قاعدگی، افسردگی و تنشای عصبی دارای آثار ارزشمندیه. اسانس رز می تونه مانند ویتامینای گروه B به عنوان پرکورسور هورمونا در بدن قرار گیرد و به نظر می رسه تولید منی رو هم زیاد کنه.

یکی از دلیلای اثر اسانس رز به عنوان ضدافسردگی و ازدیاد فعالیتای جنسی، افزایش فعالیتای مغزیه. یکی دیگه از کاربرده های مهم اسانس رز در فرآورده های آرایشی و بهداشتی مربوط به بهداشت و سلامت پوسته. اسانس رز واسه همه نوع پوست، مخصوصا پوستای حساس و خشک و پوست افراد سن بالا بسیار مناسبه. اسانس رز می تونه مقاومت جدار مویرگای زیر پوست رو که به صورت خطوطی قرمزرنگ دیده می شن، زیاد کنه و این مشکل رو تا حد زیادی درمان کنه. البته در این موارد گاه لازمه ماه ها اسانس استفاده بشه.

 روش و اندازه مصرف
با در نظر گرفتن اینکه اندازه اسانس گلابا متغیر و ً مقدار اسانس موجود در اونا بسیار کمه، عدد معینی از نظر حجم و یا وزنی واسه مصرف خوراکی و دارویی اون ارائه نشده.

گلبرگ: مقدار 1 تا 2 گرم گلبرگ رو میشه تو یه استکان آب ریخته و تا روزی سه نوبت (3 تا 6 گرم) به صورت خوراکی مصرف کرد.

اسانس: هیچ اسانسی رو نباید مستقیما به صورت خوراکی و یا موضعی مصرف کرد. اسانسا باید به وسیله روغنای مایع گیاهی رقیق شن. بیشتر اسانسا باید دست کم به نسبت 1 بر 20 رقیق شن تا مشکلات جانبی نداشته باشن.

سمیت: گلبرگ، گلاب و اسانس گل سرخ در حد مصرف دارویی و خوراکی دارای آسیب جانبی نیس.

 مهم ترین اثرات گزارش شده گلبرگا و گلاب
ضد اسهال، ضد التهاب، افزایش دهنده میل جنسی، ضدکرم آسکاریس، قابض، ضدنفخ، مقوی قلب، خلط آور، ملین، مسهل، مقوی معده، مقوی اعصاب، ضدکرم، ضدزخم و اشتهاآوره.

گلاب یکی از بهترین اجناس جانشین اسانس رزه که با تقطیر گلبرگای شکلای جور واجور گل سرخ به همراه آب به دست میاد. این ماده جهت سلامت و بهداشت پوست و ضدعفونی کردن چشم بسیار سودمنده. البته یه جور گلاب هست که سه بار تقطیر می شه و به نام «تری پل روزواتر» معروفه که ضدعفونی کننده و مقوی بسیار خوبی واسه پوسته. هم اینکه ضدعفونی کننده ای قوی و مناسب واسه چشمه.

گلاب ضدالتهاب، خنک کننده و نرم کننده پوسته. هم اینکه دارای خاصیت ضدمیکروب و تا حدی قابضه؛ به خاطر همین از قدیم در فرآورده های مربوط به پوست از گلاب استفاده می شده. اسانس رز رو هم با روغنای طبیعی یا مخلوط با الکلا و یا اسانسای دیگه گیاهان به عنوان فرآورده های پوستی استفاده می کنن. با وجودی که همیشه در مورد نزدیک شدن و تماس اسانسا با چشم اخطار داده می شه، گلاب به عنوان شستشوی چشم و رفع خستگی و تازگی اون می تونه استفاده بشه.

 مهم ترین اثرات گزارش شده
ضد درد، ضد اسهال، ضد اکسیدان، ملین، ادرارآور، کم کننده قند خون، مسهل، مهارکننده لیپوکسی ژناز، مقوی اعصاب، و ضد کرمه.  

 

 

  کاسنی
مواد محلول در آب کاسنی دارای خواص آرامش دهنده سیستم عصبی مرکزی و اثرات آنتاگوتیست قهوه و چای رو داره. به احتمال زیاد لاکتوسین و مشتقات وابسته اون موجب اثرات مسکن کاسنی هستن. الیگوساکاریدهای زیاد موجود در کاسنی به عنوان پروبیوتیکای داخلی عمل میکنن که باعث تخمیرهای زیاد در سیستم روده می شن. این جور فعالیتای میکروبی در روده اهمیت بسیار زیادی واسه سلامت سیستم روده ای – معده ای دارن.

در بعضی نقاط دنیا ریشه و برگ کاسنی مانند سبزیجات مصرف می شه. ریشه های کاسنی پس از بو دادن، مانند قهوه واسه نوشیدن استفاده می شه. کاسنی هم اینکه مسکن و مقوی قلبه. اینولین و ترکیبات وابسته موجود در ریشه کاسنی می تونن از یبوست جلوگیری کنن. از دیگر اثرات مهم کاسنی میشه ضد اسهال، ضد سرطان و اشتهاآور بودن اونو نام برد.

 
روش و اندازه مصرف
روزانه 3 تا 5 گرم پودر ریشه در 150 تا 250 میلی لیتر آب میل شه. هم اینکه میشه برابر 10 گرم (دو قاشق غذاخوری) از برگ و ساقه و گل کاسنی رو خرد یا له کرد و با یه لیوان آب به مدت 5 تا 10 دقیقه جوشاند و پس از صاف کردن مصرف کرد. این جوشونده رو میشه با کمی شکر، نبات یا عسل شیرین کرد و روزی یک تا دو نوبت از اون خورد.

 مشکلات جانبی
تماس با گیاه کاسنی ممکنه باعث درماتیت شه.

 احتیاط
آدمایی که سنگ کلیه دارن باید با مشورت دکتر از کاسنی استفاده کنن.

 مهمترین اثرات گزارش شده
ضد باکتری، صفراآور، ضد التهاب، ضدموتاژن، ضدنفخ، مقوی قلب، ملین، مسهل، ادرارآور، هضم کننده، شیرافزا، محافظ کبد، کم کننده کلسترول، مسکن، تقویت کننده معده، تقویت کننده اعصاب و کم کننده قندخون.

نکات قابل توجه
1- بهترین ریشه کاسنی واسه مصرف، ریشه گیاه یکساله س، چون ریشه در سالای بعد کلفت و چوبی می شه.

2- کاسنی گونه های مختلفی داره که از همه اونا استفاده می کنن. این گونه ها ممکنه از نظر رنگ گل و یا شکل برگها با هم متفاوت باشن.

3- برگهای کاسنی رو باید در تابستون چید تا هم رشد کافی کرده باشن و هم به گیاه آسیب نرسه. هم اینکه، نباید همه برگا رو چید.

4- کاسنی رو میشه با دانه اون کاشت. زمینی که کاسنی در اون کشت می شه باید دارای رطوبت کافی باشه و بهتره کشت اون در اردیبهشت ماه انجام بشه.

5- کاسنی از قدیم در خیلی از نقاط دنیا به عنوان گیاهی به درد بخور واسه کبد مشهور بوده. هم اینکه، از این گیاه واسه درمان قولنجای کبدی، یرقان، نارساییای کبد و به عنوان صفراآور استفاده می کردن و الان هم واسه رفع مشکلات کبد مصرف زیادی در جهان داره.

6- خیلی از اثرات کاسنی، مخصوصا در مشکلات کبدی، مربوط به ترکیبات سنگینیه که این ترکیبات در عرق کاسنی وجود نداره و در عصاره و یا فرآورده هایی مانند جوشونده اون هست؛ پس عرق کاسنی موجود در بازار بیشتر خواص گفته شده در این کتاب رو نداره و باید از فرآورده های صنعتی و یا جوشونده اون استفاده کرد.

.

منبع :

جمع آوری به وسیله بخش طب سنتی و گیاهان دارویی | خواص عرقیات سایت آکا

  • مطالب در رابطه

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*