20 درمان طبیعی قارچ پوستی

: عفونت قارچی پوست

20 درمان طبیعی قارچ پوستی

عفونت قارچی پوست بیشتر پا، ناخنا و کف سر رو گرفتار می کنه و شدیدا مسریه. این عفونت عموما باعث ایجاد قرمزی، خارش، و لکه های دایره ای فلس مانند روی پوست می شه. در حالیکه داروهای بسیاری واسه درمان عفونت قارچی پوست در دسترس هستن، اما درمانای طبیعی هم می تونه کارساز باشه. در این مقاله به بعضی از راهکارهای طبیعی واسه مقابله با قارچ پوستی اشاره کردیم.

: 20 درمان طبیعی قارچ پوستی

سیر
سیر بیشتر واسه درمان عفونت استفاده می شه. واسه این منظور میشه سیر رو به همراه روغن نارگیل یا زیتون به شکل خمیر درآورده و اونو روی پوست قرار داد.
ماست
پروبیوتیک موجود در ماست ساده به خاطر وجود اسید لاکتیک، منتهی به کنترل رشد قارچا می شه.
پنبه رو آغشته به ماست کنین و اونو به مدت نیم ساعت روی ناحیه عفونت بذارین، بعد ماست رو از روی پوست با آب گرم و هوله تمیز کنین. این کار رو دو بار در روز تکرار کنین تا بهبودی کامل حاصل بشه.
سرکه سیب
سرکه سیب خاصیت ضد قارچی داره. واسه بهره بردن از این خاصیت سرکه سیب باید پنبه رو با محلول رقیق نشده آغشته کرد و اونو روی محل مورد نظر قرار داد و سه بار در روز این کار رو تکرار کرد.

آلوئه ورا
آلوئه ورا شامل شش عامل ضدعفونی کننده است که خاصیت ضد ویروسی، ضد قارچی و ضد باکتری دارن. واسه بهره بردن از خاصیت آلوئه ورا باید ژل موجود در اونو سه یا چهار بار در روز روی محل عفونت قارچی قرار داد.
روغن نارگیل
وجود بعضی اسیدهای چرب در روغن نارگیل از راه آسیب رسوندن به غشای سلولی، سلولای قارچی رو نابود می کنه. روغن نارگیل خالص رو به آرومی روی ناحیه عفونت بذارین و اجازه بدین تا خودش خشک شه. روزانه دو تا سه مرتبه این کار رو تکرار کنین.
هم اینکه می تونین مقدار مساوی از روغن نارگیل و روغن دارچین رو ترکیب کنین و واسه جلوگیری از افزایش قارچ پوستی در نواحی دیگه، اونو روی محل قرار بدین.این کار رو هم ۲ تا ۳ مرتبه در روز تکرار کنین.

بیشتر بخونین:
قارچای پوستی؛ علل، علائم و درمان اون
بیماریای قارچی پوست
8 نوع عفونت قارچی پوست
قارچ پا یه مریضی مسریه

عصاره دانه گریپ فروت
یافته های بعضی دلایل نشون دهنده اون هستش که عصاره دانه گریپ فروت عفونتای قارچی رو درمان می کنه. بعضی فکر می کنن واسه درمان عفونت قارچی میشه یه قطره عصاره دانه گریپ فروت رو با یه قاشق آب مخلوط کرد و دوبار در روز روی پوست قرار داد.
زردچوبه
زردچوبه ادویه ای شناخته شده با خاصیت ضد التهابیه. عصاره ریشه زردچوبه خام رو روی ناحیه قارچ قرار بدین. دوبار در روز به مدت ۲ تا ۳ ساعت این کار رو تکرار کنین. هم اینکه می تونین زردچوبه رو با آب یا روغن نارگیل مخلوط کرده و خمیر بدست اومده رو روی محل مورد نظر قرار داد.
پودر شیرین بیان
پودر شیرین بیان رو میشه به شکل خمیر درآورده و از ویژگیای ضد ویروسی و ضد میکروبی اون بهره برد. هم اینکه این ترکیب به عنوان درمانی خونگی واسه عفونت قارچی استفاده می شه.

روغن درخت چای
روغن گیاه چای در درمان عفونت قارچی کاربرد داره. مقدار مساوی از چای ساده و روغن خالص درخت چای رو با روغن زیتون یا روغن بادام مخلوط کنین و این محلول رو خیلی وقتا در طول روز روی ناحیه قارچ قرار بدین.
چای
تانن موجود در چای خواص ضدعفونی کننده داره. چند چای کیسه ای رو به مدت ۱۰ دقیقه در آب گرم بذارین. اونا رو از آب بیرون بیارین و به مدت نیم ساعت در یخچال بذارین. بعد چای کیسه ای رو روی ناحیه قارچ پوستی گذاشته و درمان رو سه مرتبه در طول روز تکرار کنین.
واسه قارچ پوستیِ نواحی بین انگشتان پا، ۵ چای کیسه ای رو به مدت ۵ دقیقه در ۴ فنجون آب جوش قرار بدین. بعد از اینکه آب سرد شد به مدت نیم ساعت ناحیه عفونی رو در اون قرار بدین و دو با در روز این کار رو تکرار کنیدو در عرض ۵ تا ۶ هفته به بهبودی کامل برسین.
روغن پونه کوهی
روغن پونه ی کوهی خواص ضدعفونی کننده داره و واسه درمان عفونت و قارچ پوستی خوبه. مقدار مساوی از روغن پونه کوهی رو با روغن زیتون خالص مخلوط کنین و این ترکیب رو واسه چند ساعت روی ناحیه عفونی بذارین.

آب انگور وحشی
انگور وحشی شامل مواد ضد عفونی کننده و ضد قارچ است. یه لیوان آب انگور و حشی رو خیلی وقتا در طول روز بخورین و سرعت باورنکردنی درمان رو به چشم ببینین.
میوه پاپایا
میوه پاپایا درمانی موثر واسه عفونت قارچی پوسته. یه عدد پاپایا رو به تیکهای کوچیک خرد کنین و بعد اونا رو با فشاری ملایم روی پوست بمالید. می تونین پاپایا رو له کنین و از اون خمیر درست کنین؛ بعد اونو به مدت ۲۰ دقیقه روی محل عفونت بذارین. بعد از اون، پوست تون رو با آب گرم بشورید.
دمنوش علف لیمو
علف لیمو به صورت طبیعی دارای خواص ضد باکتری و ضدعفونیه. علف لیمو رو میشه به شکل دمنوش به صورت خوراکی مصرف کرد. میشه روغن علف لیمو و همین طور خمیر علف لیمو – که مستقیما با له کردن برگا درست می شه – رو به صورت موضعی استفاده کرد.
خواص ضدعفونی کنندگی علف لیمو باعث درمون کامل زخما می شه و خواص ضد باکتری طبیعی اونم از بروز عفونت پیشگیری می کنه. واسه درمان خونگی قارچ پوستی و مریضی پای ورزشکاران بهتره از خمیر یا روغن علف لیمو استفاده کنین.

روغن اسطوخودوس
به کار گیری روغن اسطوخودوس یکی از بی خطرترین و آروم بخش ترین درمانای خونگی واسه درمون قارچ پوستیه. واسه درمان قارچ پوستی می تونین روغن طبیعی اسطوخودوس رو روی پوست تون بمالید؛ این کار نه فقط عفونت قارچی رو به سرعت نابود می کنه، بلکه در طول روند درمان از بروز عفونتای دیگه هم پیشگیری می کنه.
عصاره برگ زیتون
عصاره برگ زیتون نه فقط دارای خواص ضد قارچیه، بلکه در صورت مصرفِ خوراکی می تونه به تقویت دستگاه ایمنی هم کمک کنه. تعدادی برگ زیتون رو رنده کنین تا به شکل خمیر دربیاد. ماده رو نیم ساعت روی قارچ پوستی بذارین و بعد با آب گرم محل رو شست و شو بدین و پاک کنین. این درمان رو یک تا دو بار در روز تکرار کنین.
دانه خردل
دانه های خردل واسه مقابله با قارچ پوستی و دیگه عفونتای پوستی مفیدن. این دانه ها رو به مدت ۳۰ الی ۶۰ دقیقه در آب بخیسانید، و بعد اونا رو به صورت خمیر در بیارین. این خمیر رو به نواحی عفونی پوست تون بمالید تا خارش و ناراحتی اون آرامش یابد.
چریش
چریش گیاهی دارویی با خاصیت ضد قارچی و ضد باکتریه که تاثیر اون در درمان شکلای جور واجور جورواجور عفونتای پوستی ثابت شده. واسه درمان خونگی عفونت قارچ پوستی، به آسونی می تونین از پودر برگ چریش یا روغن چریش استفاده کنین، تا این عفونت پر طاقت و سمج رو از بین ببرین. روغن چریش رو به مدت چند روز روی ناحیه عفونی بمالید تا آثار اون از بین برن.

کافور
کافور تیکهای سفید رنگ و شفافی هستن که بوی قوی ای دارن و از پوست و چوب درخت کافور، از درختان بومی آسیا، به دست میان. خاصیت ضد قارچی کافور، اونو به یکی از بهترین درمانای خونگی واسه قارچ پوستی تبدیل کرده است.
مقدار کمی کافور رو روی ناحیه عفونی بریزین. این کار رو چند روز تکرار کنین تا این عفونت به طور کامل بر طرف شه.
آب و صابون
واسه جلوگیری از گسترش عفونت پوستی به دیگر بخشای بدن باید در حد امکان پوست رو تمیز نگهداشت و به خاطر همین باید محل عفونت رو یه یا دو بار در روز با آب گرم و صابون شست و شو داد. هم اینکه لازمه محل رو به سرعت خشک کرد، به چه دلیل قارچا در محیطای مرطوب به سرعت رشد می کنن.
اخطار
قارچ پوستی شدیدا مسریه. از این رو همیشه پیشنهاد می شه مشکل رو با دکتر در میان بذارین و در کنار اون، از درمانای طبیعی بهره بگیرین. همه این روش ها در صورتی به درد بخور و جایز هستن که دکتر اجازه به کار گیری اونا رو بده. وگرنه هیچوقت با درمانای خودسرانه، سلامت خود رو به خطر نندازین. یادتون نره که رعایت بهداشت، قدم بزرگی در جلوگیری و دچار شدن به بیماریای قارچ پوستی و عفونته.


ایسنا
بازده
چیجوری

.

منبع : tebyan.net

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*