320 هزار دانشجوی خارجی در برنامه هفتم توسعه اشتغال خواهند داشت

جذب ٣٢٠ هزار دانشجوی خارجی طی برنامه هفتم توسعه محقق می‌شود

به گزارش خبرنگار معاونت علمی و آموزشی ایرنا، هاشم داداسپور (امروز) شنبه در مراسم سومین دوره آموزشی فرهنگی دانشجویان بین المللی گفت: جامعه هدف این دوره برگزاری دوره آموزشی برای دانشجویان خارجی مقیم ایران است تا از این فرصت برای توسعه توانمندی های خود در ایران استفاده کنند. کشور.

در این مراسم که در دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد، قائم مقام وزیر علوم گفت: در برنامه های مختلف سعی کردیم جامعه هدف را به گونه ای انتخاب کنیم که همه سلیقه ها را جور درآورد. در واقع هدف و، علوم افزایش اشتغال دانشجویان بین المللی در برنامه هفتم توسعه از دانشجویان افغانست، گرفته تا دانشجویان نیجریه ای است.

داداش پور تقویت اقتدار علمی، رشد دیپلماسی عمومی و گسترش زبان ،ی را سه دلیل جذب دانشجویان بین المللی دانست و اصل پذیرش دانشجو را از راهبردها و برنامه های کلان و، علوم برشمرد.

سومین دوره آموزشی فرهنگی امروز شنبه با هدف توانمندسازی دانشجویان بین المللی به ،وان سفیران فرهنگی و تعمیق، تحکیم و آشنایی با مب، اندیشه اسلامی در سالن همایش های بین المللی دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد. در این جلسه آموزشی علاوه بر برگزاری ک، های آموزشی و فرهنگی برای دانشجویان خارجی، از توانمندی های علمی جمهوری اسلامی نیز بازدید می شود.

حجت ا،لام سید حامد حسین حسینی مسئول نهاد نمایندگی ولی فقیه و مقام معظم رهبری محمود رضا الغمیری رئیس دانشگاه شهید بهشتی نیز در این مراسم حضور داشت.

320 هزار دانشجوی خارجی در برنامه هفتم توسعه اشتغال خواهند داشت

ایران به شدت مسیر هسته ای را دنبال می کند
رئیس دانشگاه شهید بهشتی نیز در این مراسم گفت: ایران به دنبال در اختیار داشتن بمب اتمی نیست، بلکه با قوت راه هسته ای را دنبال می کند. با این حال تمام دنیا سعی ،د کشور ما را در دستیابی به فناوری های هسته ای محدود کنند.

محمود رضا السید میریوی جوانان را کانون دستیابی به نظام پیشرفته اسلامی دانست و ضمن تشریح مسیر فناوری هسته ای برای دانشجویان خارجی گفت: ما به دنبال بمب اتمی نیستیم بلکه به دنبال فناوری هسته ای خواهیم بود که بخش اصلی آن است. که تولید سوخت از معدن تا مدیریت پسماند است.

رئیس دانشگاه شهید بهشتی ایران را یکی از کشورهایی دانست که با توان دانشمندان داخلی توانست از معدن تا دفع ، روی پای خود بایستد و گفت: ایران قویا وارد مسیر هسته ای شده و امروز در بین چهار کشور قرار دارد. که تمام مراحل از است،اج تا دفع ، در تولید را به پایان رسانده اند.

رئیس دانشگاه شهید بهشتی ایران را یکی از صلح طلب ترین مردم جهان دانست و خطاب به دانشجویان افغانست، و تاجی،ت، گفت: خوشحالیم که شما در دانشگاه ما تحصیل می کنید و تلاش شما باید از فرصتی که در اختیار دارد استفاده کنید. برای تو. شما باید کشور خود را توسعه دهید. زیرا همه کشورهای منطقه ما باید قوی شوند.

سومین دوره آموزشی فرهنگی امروز شنبه با هدف توانمندسازی دانشجویان بین المللی به ،وان سفیران فرهنگی و تعمیق، تحکیم و آشنایی آنان با مب، اندیشه اسلامی در سالن همایش های بین المللی دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد.

منبع: https://www.irna.ir/news/85530997/%D8%AC%D8%B0%D8%A8-%D9%A3%D9%A2%D9%A0-%D9%87%D8%B2%D8%A7%D8%B1-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%D8%AC%D9%88%DB%8C-%D8%AE%D8%A7%D8%B1%D8%AC%DB%8C-%D8%B7%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%87%D9%81%D8%AA%D9%85-%D8%AA%D9%88%D8%B3%D8%B9%D9%87-%D9%85%D8%AD%D9%82%D9%82-%D9%85%DB%8C-%D8%B4%D9%88%D8%AF